En Güncel Ahşap Parke Zemin Kaplama m2 Fiyatları

en-guncel-ahsap-parke-zemin-kaplama-m2-fiyatlari

Ahşabın doğallığını ve sıcaklığını yaşam alanlarına taşıyan parke zemin kaplamalar ofis, cafe, evi restoran gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Islak hacimli mekanların dışında her alanda kullanıma uygundur. Kökeni doğal olduğundan En Güncel Ahşap Parke Zemin Kaplama Fiyatları benzerlerine göre biraz yüksektir. Ortalama 60 Euro olan fiyatlar güncel döviz kuruna ve enflasyon değerlerine göre değişmektedir. En moderninden en klasiğine kadar çeşitli dokuda iç mekanlar oluşturmak için ideal bir üründür.

Zengin Çeşitleriyle Ahşap Parke Kaplama

Ahşap parke zemin kaplamalarda farklı renk ve doku alternatifi bulunmaktadır. Ürün yelpazesi çok geniştir. Doğal ağaçtan üretilmiştir. En Güncel Ahşap Parke Zemin Kaplama m2 Fiyatları alanın genişliğine ve kullanılan ürünün çeşidine göre farklılık gösterir. Parkeler kalitesine göre lamine, laminant ve masif parke olmak üzere çeşitlendirilir. Çam, meşe, kiraz, abanoz gibi ağaçlardan üretilen ürünler vardır. Ağaçların çeşitleri fiyatlara yansımaktadır. Parkeler üretimlerine göre lineer dokulu veya hareli olarak değişmektedir.

Ahşap Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap parke tercihini yaparken öncelikle maliyet hesaplaması yapılmalıdır. En Güncel Ahşap Parke Zemin Kaplama Fiyatlarının üzerinden döşenecek yerin ebatları ölçülerek maliyet çıkarılmalıdır. Çok güzel sonuç elde edebilmek önemlidir. Fakat bütçeyi aşmadan hareket edebilmek için hesaplama yapılmalıdır. Düşünülen parkenin temizliğinin kolay olması ve uzun yıllar kullanıma dayanıklı olmasına ayrıca dikkat edilmelidir. Devam ayak altında olacağından silindiğinde temizlenen ürün tercih edilmelidir. Renk konusunda ise geniş mekanlara koyu, küçük mekanlara açık renkler tavsiye edilir.