Güncel PVC Zemin Kaplama m2 Fiyatları

guncel-pvc-zemin-kaplama-m2-fiyatlari

Poli Vinil Clorid ifadesinin baş harflerinden meydana gelen PVC, petrol ve tuz bazında üretilen bir tür kaplama çeşididir. Esasında PVC, klor, karbon ve hidrojen atomları içeren makro moleküllerden meydana gelen plastik çeşididir. Güncel PVC Zemin Kaplama Fiyatları 11 Euro civarında seyretmektedir. Fiyatlar gün bazında değerlendirilir. Çünkü döviz kuru dikkate alınarak metrekare hesaplaması yapılarak maliyet çıkarılır. Zeminden araçların gösterge panolarına, kimlik kaplamadan pencereye kadar birçok alanda PVC kullanılır.

PVC Zemin Kaplama Ürün Çeşitliliği

Hayatımızda pek çok kullanım alanı bulunan PVC ateşe karşı dayanıklıdır. Dayanıklı olması ve uygun Güncel PVC Zemin Kaplama Fiyatlarının konusu inşaat sektöründe geniş çapta kullanılmasına neden olmaktadır. PVC zemin kaplamanın iki ana çeşidi vardır Bunlar;

  • Homojen Vinil: Tek kattan oluşan homojen vinil altı köşeye kaynak yapılarak yapıştırılmıştır. Sağlık ve eğitim alanlarında sıklıkla kullanılır. Üzerine kuru cila uygulandığında ömrü %30 daha uzatılır.
  • Heterojen Vinil: Birkaç katmadan doluşan heterojen vinil ile sınırsız tasarımlar yapılabilir. Okullarda ve yoğun trafiğin olduğu mekanlarda kullanıma uygundur.

Özellikleriyle PVC Zemin Kaplamalar

Uzun süre kullanıma uygun olan PVC kaplamalar darbeleri emme özelliğine sahiptir. Taş veya toprak zeminin düzenlemesi ile uygulanmaktadır. Firmalardan fiyat teklifi alabilmek için öncelikle kaplamanın yapılacağı alanın ölçüsü alınmalıdır. Gün bazında değerlendirme yapılacağı unutulmamalıdır. Çünkü Güncel PVC Zemin Kaplama Fiyatları dövizden dolayı günlük değişmektedir. Bakımı kolay, en kaliteli ürünü ekonomik fiyatlarla alabilmek için PVC zemin kaplama tercih edilmelidir.