Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplama m2 Fiyatları

terrazzo-dokme-tas-hali-zemin-kaplama-m2-fiyatlari

Dış koşullara uygun renksiz yerinde dökme özelliğine sahip sentetik reçineli agregalı kaplama ve doğal agregalı karışımın uygulanabilmesi için zeminin hazırlanmış olması gerekir. Bisiklet yolları ve yaya yürüyüş etaplarından ürünün yere dökülmesi ve sıkılaştırılması ile uygulanır. Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplama Fiyatları çok yüksek olmadığından yetkili kişiler tarafından birçok alana uygulattırılabilir. 15 Euro civarında olan ürünün maliyeti metrekare hesabına göre çıkarılır. Günlük döviz kuru değişimi ve enflasyon değerlerinin maliyet üzerinde etkili olacağı unutulmamalıdır.

Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplama Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kaplamanın yapılacağı zeminin öncelikle hazırlanması gerekir. Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplama m2 Fiyatlarının içerisinde hazırlık aşamasında yapılan işlemler yoktur. Zemin üzerinde ve altında bırakılması gereken bütün tesisatın eksiksiz tamamlanması şarttır. Şap atılacaksa 21 günlük kür süresinin tamamlanmış olması gerekir. Zemin kot farkının + veya +3 mm olacak şekilde ahşap mala veya helikopter perdah bitişli haliyle teslim edilmelidir. Zemin üzerinde çatlak, yağ veya benzeri lekelenmeler, kabuklanma veya zayıf tabaka asla olmamalıdır. Varsa bu tür aksilikler düzeltilmelidir.

Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplamanın Uygulanışı

Her türlü problemi giderilerek teslim edilen zemine uygulama yapılır. Terrazzo – Dökme Taş Halı Zemin Kaplama Fiyatları ile yapılan uygulamanın mükemmelliği birleştiğinde müşterileri memnun etmektedir. Toz ve pislikten arındırılan zemine öncelikle Epoksi Poliüretan bazlı astar primer uygulanır. Kırıklar özel olarak hazırlanan karışımla kapatılır. Pedah makinesi ile sıkıştırılan zemin düzleştirilir. Uygulama yapılırken zeminin hiçbir şekilde su almaması gerekir. Hava şartlarına bağlı olarak 12 veya 24 saatte işlem bitirilir.